Nie pamiętam hasłaRejestracja


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W jaki sposób można dofinansować działalność eksportową?
Autor Wiadomość
Addenda – Fundusze Unijne Offline
Ekspert Wioletta Łomżyńska
http://www.addenda.com.pl
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2011
Post: #1
W jaki sposób można dofinansować działalność eksportową?


Jednym ze źródeł finansowania eksportu jest możliwość ubiegania o dotację w ramach Działania 6.1 Paszport do Eksportu. O wsparcie mogą się ubiegać mikro, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę na terytorium RP, którzy w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożą wniosek o udzielenie wsparcia posiadają udział eksportu w całkowitej sprzedaży nie przekraczający 30 %. Działanie składa się z dwóch etapów:

I etap - przygotowanie Planu Rozwoju Eksportu. Intensywność wsparcia na przygotowanie Planu nie może przekroczyć 80% całkowitych wydatków na zakup usług doradczych związanych z jego przygotowaniem. Kwota wsparcia nie może przekroczyć 10 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy.

II etap - wdrożenie Planu Rozwoju Eksportu. Intensywność wsparcia na wdrożenie Planu nie może przekroczyć 50% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem i nie więcej niż 200 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.

W ramach tego działania wspierane jest kompleksowe wsparcie dla przedsiębiorców MSP zainteresowanych nawiązaniem kontaktów handlowych z partnerami zagranicznymi, badaniem rynków zagranicznych, udziałem w imprezach targowo-wystawienniczych. Działanie to pozwala przedsiębiorstwom m.in. na rozpoczęcie bądź zwiększenie udziału eksportu w sprzedaży towarów i usług, zintensyfikowanie działań na rynkach zagranicznych, zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych.

Najbliższy termin naboru wniosków do Działania 6.1: 21 luty 2011

Źródło:www.parp.gov.pl
01-31-2011 17:48:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moderator Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 19
Dołączył: Jan 2011
Post: #2
RE: W jaki sposób można dofinansować działalność eksportową?
Zapraszamy do dyskusji!
01-31-2011 18:03:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Kontakt | Poland-Export.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | RSS

Portal Poland-Export.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.