Nie pamiętam hasłaRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy mogę skorzystać z faktoringu w ten sposób aby nie wiedzieli o tym moi klienci?
Autor Wiadomość
Pekao Faktoring Offline
Ekspert Małgorzata Połok
http://www.pekaofaktoring.pl
**

Liczba postów: 6
Czy mogę skorzystać z faktoringu w ten sposób aby nie wiedzieli o tym moi klienci?

Istnieje możliwość zawarcia transakcji faktoringu tajnego, w ramach której odbiorcy nie są zawiadamiani o zawartej transakcji faktoringowej. W praktyce jednak transakcje takie są rzadko stosowane. Głównym powodem jest fakt, że jeśli nie powiadomimy odbiorców o zawartej umowie faktoringu to nie będą oni realizowali płatności za zakupione towary na rachunek bankowy firmy faktoringowej. Będą wówczas realizować płatność na moje (dostawcy) specjalnie wyznaczone w tym celu konto. To oznacza, że tracimy jedną z ważniejszych zalet faktoringu - możliwość dyscyplinowania odbiorców w przypadku opóźnień płatności.

Z drugiej strony ryzyko transakcji faktoringu tajnego z punktu widzenia faktora jest dość wysokie, toteż firmy faktoringowe zawierają je w wyjątkowych sytuacjach.

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej? Prosimy wypełnić formularz kontaktowy. Infolinia: 801 800 079
02-18-2011 14:09:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moderator Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 19
RE: Czy mogę skorzystać z faktoringu w ten sposób aby nie wiedzieli o tym moi klienci?
Zapraszamy do dyskusji!
02-18-2011 14:13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olala Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 1
RE: Czy mogę skorzystać z faktoringu w ten sposób aby nie wiedzieli o tym moi klienci?
już wiem a wszystko dowiedziałam się od firmy faktoringowej z której usług korzystam, polecam również innym http://www.bibbyfinancialservices.pl/
06-15-2012 13:39:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Poland-Export.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | RSS

Portal Poland-Export.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.