Nie pamiętam hasłaRejestracja


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nawiązałem kontakt w sprawie sprzedaży technologii związanej z ochroną środowiska z wietnamskim partnerem. Transakcja może dojść do skutku tylko w przypadku udzielenia partnerowi kredytu. Czy można ubiegać się o uzyskanie tego rodzaju kredytu?
Autor Wiadomość
Bank Gospodarstwa Krajowego Offline
Ekspert Rafał Wasak
http://www.bgk.com.pl
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Mar 2011
Post: #1
Nawiązałem kontakt w sprawie sprzedaży technologii związanej z ochroną środowiska z wietnamskim partnerem. Transakcja może dojść do skutku tylko w przypadku udzielenia partnerowi kredytu. Czy można ubiegać się o uzyskanie tego rodzaju kredytu?Oczywiście. Realizowany obecnie przez Bank Gospodarstwa Krajowego program wspiera polski eksport bez względu na branżę i wielkość eksportera. Wykorzystanie instrumentów finansowych oferowanych w ramach programu umożliwia zwiększenie przez eksportera obrotów na rynkach zagranicznych. Przygotowaliśmy również ofertę dla polskich firm zainteresowanych eksportem do Wietnamu. Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programu wspierania polskiego eksportu udziela nawiązał, współpracę również z jednym z wietnamskich banków i możemy obsługiwać ten rynek.

Radzę więc możliwe szybkie nawiązanie kontaktu z naszym bankiem. Najlepiej mailem, na adres e-mail, który podany będzie poniżej. W mailu proszę opisać tę transakcję: czego dotyczy, kwotę, etap negocjacji, datę realizacji, oczekiwania np. BGK może przygotować informacje o finansowaniu dla zagranicznego partnera w języku angielskim. Forma mailowa jest zdecydowanie najwygodniejsza.

Proszę skontaktować się z najlepiej przed etapem konstruowania umowy, gdyż istotne jest, aby zapisy w tym dokumencie były spójne z literą ustawy określającej działanie programu oraz przepisami wewnętrznymi BGK. Doradztwo w tym zakresie jest bezpłatne.

Dla rozliczeń między Panem a wietnamskim partnerem są dostępne:

- w formie akredytywy możliwe jest udzielenie 2-letniego kredytu

- jeżeli przedmiotem eksportu jest dobro lub usługa inwestycyjna (maszyny, linie technologiczne, usługi budowlane itp.) udzielamy kredytów o okresie spłaty nawet do 10 lat (w przypadku Wietnamu: do 5 lat). Eksporter dostaje pieniądze od BGK po wysyłce towaru, a my obciążamy kredytem stronę importera.

Procedura pozyskania kredytu eksportowego wygląda mniej więcej w ten sposób:

- eksporter, prezentując warunki programu rządowego (prezentację lub informację nt. warunków finansowania wystawioną przez BGK np. na potrzeby przetargu) proponuje importerowi zakup z wykorzystaniem środków BGK,

- importer przedstawia ofertę swemu lokalnemu bankowi i ustala warunki, na jakich uzyska kredyt z wykorzystaniem środków BGK,

- podpisanie umowy kredytu między importerem i bankiem lokalnym oraz między bankiem lokalnym i BGK .

Warto w tym miejscu wspomnieć, że kredyty krótkoterminowe mogą być udzielane jedynie przy eksporcie do krajów ryzyka nierynkowego Wietnam zalicza się do tej grupy państw, czyli krajów spoza Unii Europejskiej i kilku najbogatszych państw świata takich jak USA, Kanada, Australia czy Japonia. Natomiast kredyty długoterminowe z okresem spłaty do pięciu lat, mogą być udzielane na eksport towarów i usług na cały świat (oczywiście poza krajami objętymi sankcjami międzynarodowymi).

Dodatkową informacją i może istotną dla Pana może być fakt, iż BGK przygotowuje nowy produkt - kredyt obrotowy, który eksporter będzie mógł uzyskać na etapie rozwoju produkcji eksportowej (będzie to forma wsparcia produkcji pod konkretne zamówienie eksportowe). Warunkiem uzyskania kredytu będzie podpisany kontrakt eksportowy. Kredyty te będą oparte na preferencyjnych warunkach i mogą być łączone z kredytem eksportowym. Zabezpieczeniem kredytu będzie gwarancja KUKE, udzielana w ramach działalności gwarantowanej przez Skarb Państwa. Dokładniejsze warunki cenowe będą dostępne już niebawem na materiałach informacyjnych oraz stronie BGK.

Wszystkich zainteresowanych finansowymi instrumentami wspierania eksportu, oferowanymi również w ramach programu rządowego, prosimy o kontakt z Departamentem Wspierania Handlu Zagranicznego w Banku Gospodarstwa Krajowego, nr tel.: (22) 522 93 73, email: dwhz@bgk.com.pl, http://www.bgk.com.pl
03-11-2011 01:04:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moderator Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 19
Dołączył: Jan 2011
Post: #2
RE: Nawiązałem kontakt w sprawie sprzedaży technologii związanej z ochroną środowiska z wietnamskim partnerem. Transakcja może dojść do skutku tylko w przypadku udzielenia partnerowi kredytu. Czy można ubiegać się o uzyskanie tego rodzaju kredytu?
Zapraszamy do dyskusji!
03-11-2011 01:05:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Kontakt | Poland-Export.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | RSS

Portal Poland-Export.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.